szukaj
Wyszukaj w serwisie

Paris Saint-Germain pobił rekord Europy

VR/PAP / 03.11.2018

Piłkarze PSG odnieśli 12. zwycięstwo w 12. kolejce francuskiej ekstraklasy, bijąc tym samym rekord czołowych lig europejskich.

W rozgrywanym w piątek (2.XI) ligowym meczu na szczycie pokonali u siebie, zajmujące 2. miejsce w tabeli Lille 2:1.

Na stadionie w Parc des Princes kibice musieli jednak czekać na bramkę do 70. minuty.

Zdobył ją tandem największych gwiazd klubu. Po podaniu Neymara Kylian Mbappe, uderzając efektownie sprzed linii pola karnego.

14 minut później na odmianę to Francuz asystował przy golu Brazylijczyka.

Honorową bramkę dla gości zdobył z rzutu karnego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Nicolas Pepe.

Piątkowe 2:1 to jednak najniższa do tej pory wygrana PSG od początku sezonu. Wcześniej gromili rywali, a dopiero w ubiegłą niedzielę po raz pierwszy od startu rozgrywek nie zdobyli co najmniej trzech bramek (wygrywając w Marsylii z Olympique tylko 2:0).

Mimo to, dzięki wszystkim dotychczasowym zwycięstwom PSG ma znakomity bilans bramkowy: 41-7 i w tabeli wyprzedza drugie Lille o 11 punktów, a Montpellier (który swój mecz 12. kolejki rozegra w niedzielę z Olympique Marsylia) o 14.

W pięciu czołowych ligach Europy (angielska, niemiecka, włoska, hiszpańska i francuska) nikt jeszcze nie miał tak świetnego startu sezonu. 11 pierwszych spotkań udało się wygrać tylko Tottenhamowi Hotspur prawie 60 lat temu, w edycji 1960/61.