szukaj
Wyszukaj w serwisie

Ks. Bogdan Piotr Kołodziej kandydatem na rektora PMK w Anglii i Walii

AH / 14.03.2023



Ks. Bogdan Piotr Kołodziej został powołany na kandydata na pierwszą kadencję rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. W tym roku dobiegnie końca posługa ks. Stefana Wylężka. To jedna z decyzji 394. Zebrania Plenarnego KEP. We wtorek, 14 marca, biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski. Kandydatura ks. Kołodzieja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez angielski Episkopat.


Za BP KEP publikujemy wyniki wyborów 394. Zebrania Plenarnego KEP:

GŁOSOWANIA
394. Zebranie Plenarne KEP
Warszawa, 13-14 marca 2023 r.

1. Członek Rady Stałej (z wyboru)

bp Piotr Turzyński – koniec 1. kadencji

bp Piotr TURZYŃSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

2. Przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

bp Tadeusz Bronakowski – koniec 1. kadencji

bp Tadeusz BRONAKOWSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

3. Przewodniczący Zespołu ds. Dialogu ze Wspólnotą Kościelną Polskokatolicką

bp Jacek Jezierski – koniec 1. kadencji

bp Adrian PUT – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

4. Przewodniczący Zespołu Biskupów ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja

bp Wiesław Śmigiel – koniec 1. kadencji

bp Wiesław ŚMIGIEL – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

5. Przewodniczący Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec

bp Jan Kopiec – zakończenie pełnienia posługi

abp Stanisław BUDZIK – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

6. Przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych

bp Józef Wróbel SCJ – koniec 1. kadencji

bp Józef WRÓBEL SCJ – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję

7. Delegat KEP ds. Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych

bp Jan Kopiec – zakończenie pełnienia posługi

bp Adrian PUT – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

8. Asystent Kościelny Stowarzyszenia „Muzea i Skarbce Kościelne Ars Sacra”

bp Michał Janocha – koniec 1. kadencji

bp Michał JANOCHA – mianowanie na 2. pięcioletnią kadencję

9. Członkowie Komisji Duchowieństwa

bp Wiesław Lechowicz, bp Marek Solarczyk, ks. Włodzimierz Wołyniec – zakończenie pełnienia posługi

bp Piotr TURZYŃSKI

bp Andrzej PRZYBYLSKI

10. Konsultorzy Komisji Charytatywnej

ks. Wojciech BOROWSKI

ks. Dariusz WILK CSMA

s. Maria PIĄTKOWSKA CSA

Urszula BEJMA

Małgorzata JAROSZ-JARSZEWSKA

Ludwik KOTECKI

Radosław MARLĘGA

11. Konsultorzy Rady ds. Społecznych

Aniela Dylus, ks. Stanisław Fel, Jan Klimek, ks. Andrzej Kobyliński, Krzysztof Motyka, Sławomir Sowiński, Wojciech Świątkiewicz – zakończenie pełnienia posługi

Michał GIERYCZ

Milena KINDZIUK

Kamil SULEJ

ks. Henryk SKOROWSKI SDB

ks. Grzegorz ZIELIŃSKI

ks. Marek ŻEJMO

12. Skład Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia

bp Romuald KAMIŃSKI – Przewodniczący

Członkowie:

ks. Łukasz JOŃCZY

ks. Marcin NIESPOREK

ks. Arkadiusz ZAWISTOWSKI

s. Paula NAROŻNA CSSF

Jadwiga KAZANA

Elżbieta KORTYCZKO

Małgorzata PRUSAK

Elżbieta PUACZ

Jolanta STOKŁOSA

Tadeusz WADAS

Konsultorzy:

ks. Wojciech BARTOSZEK

ks. Tomasz DUSZCZAK

Edyta GADOMSKA

Anna KAPTACZ

Waldemar KOSTEWICZ

Małgorzata KRAJNIK

Dominik Maciej KRZYŻANOWSKI

Maria OCHMAN

Dariusz PALUSZEK

Mirosław PIETRZAK

Marek POSOBKIEWICZ

13. Członek i Konsultor Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek

bp Henryk Tomasik, bp Paweł Stobrawa, Marta Walasik-Sałek – zakończenie pełnienia posługi

bp Piotr PRZYBOREK – Członek

Ernest ZIENKIEWICZ – Konsultor

14. Członek Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych

o. Edmund KOWALSKI CSsR

15. Członek Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem

ks. Hieronim WRÓBLEWSKI

16. Duszpasterz Krajowy Hospicjów

ks. Piotr Krakowiak SAC – koniec 4. kadencji

ks. Piotr KRAKOWIAK SAC – powołanie na 5. pięcioletnią kadencję

17. Duszpasterz Krajowy Prawników

ks. Tomasz Czarnocki – koniec 2. kadencji

ks. Grzegorz ZIELIŃSKI – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

18. Krajowy Moderator Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

o. Stanisław Jarosz OSPPE – zakończenie pełnienia posługi

o. Samuel Zbigniew KARWACKI OSPPE – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

19. Przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II

ks. Henryk Witczyk – koniec kadencji

ks. Henryk WITCZYK – zatwierdzenie na kolejną pięcioletnią kadencję

20. Członek Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

ks. Łukasz NYCZ – zatwierdzenie na okres do końca obecnej kadencji Zarządu

21. Kandydat na Zastępcę Dyrektora Caritas Polska

Jarosław Bittel – zakończenie pełnienia posługi

Urszula BEJMA – nihil obstat

22. Członek Rady Prawnej

bp Sławomir ODER – zatwierdzenie

23. Zmiana nazwy Rady ds. Środków Społecznego Przekazu

Rada ds. Środków Społecznego Przekazu zmienia nazwę na Radę ds. Mediów i Komunikacji Społecznej.

24. Skład Rady ds. Mediów i Komunikacji Społecznej

bp Rafał MARKOWSKI – Przewodniczący

bp Artur G. MIZIŃSKI – Członek

ks. Przemysław ŚLIWIŃSKI – Sekretarz

ks. Leszek GĘSIAK SJ – Członek

ks. Marek GANCARCZYK – Członek

ks. Piotr STUDNICKI – Członek

ks. Paweł RYTEL-ANDRIANIK – Członek

Marcin PRZECISZEWSKI – Członek

25. Kandydat na Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii

ks. Stefan Wylężek – zakończenie pełnienia posługi

ks. Bogdan Piotr KOŁODZIEJ – powołanie na 1. kadencję

26. Członek Rady Naukowej

bp Jan Kopiec – zakończenie pełnienia posługi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar użytkownika, wgrany podczas tworzenia komentarza.


2024-04-20 23:15:11