French Open – polsko-polski mecz w trzeciej rundzie

fot. pixabay.com
Magda Linette wygrała z łotewską tenisistką Jeleną Ostapenko 6:2, 2:6, 6:2 w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open. Jej następną rywalką będzie Iga Świątek, która wcześniej w środę wyeliminowała Czeszkę Sarę Bejlek, zwyciężając 6:2, 6:3.
czytaj też: >>> Świątek królową Paryża, Nowego Jorku i Londynu <<<
Pojedynek Linette z Ostapenko trwał równo dwie godziny. 34-letnia Poznanianka wyrównała swój najlepszy wynik w stolicy Francji – w 2017 i 2021 roku również dotarła do trzeciej rundy.
Linette zmierzy się ze Świątek po raz trzeci, na razie ich bilans wynosi 1-1. W marcu w Miami starsza z tych tenisistek niespodziewanie wygrała w drugiej rundzie 1:6, 7:5, 6:3, rewanżując się za gładką porażkę w Pekinie w 2023 roku.
Wynik meczu 2. rundy singla:
Magda Linette (Polska) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 29) 6:2, 2:6, 6:2.
źródło: PAP
Dodaj komentarz