szukaj
Wyszukaj w serwisie


French Open – polsko-polski mecz w trzeciej rundzie

AH / 27.05.2026
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Magda Linette wygrała z łotewską tenisistką Jeleną Ostapenko 6:2, 2:6, 6:2 w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open. Jej następną rywalką będzie Iga Świątek, która wcześniej w środę wyeliminowała Czeszkę Sarę Bejlek, zwyciężając 6:2, 6:3.


czytaj też: >>> Świątek królową Paryża, Nowego Jorku i Londynu <<<

Pojedynek Linette z Ostapenko trwał równo dwie godziny. 34-letnia Poznanianka wyrównała swój najlepszy wynik w stolicy Francji – w 2017 i 2021 roku również dotarła do trzeciej rundy.

Linette zmierzy się ze Świątek po raz trzeci, na razie ich bilans wynosi 1-1. W marcu w Miami starsza z tych tenisistek niespodziewanie wygrała w drugiej rundzie 1:6, 7:5, 6:3, rewanżując się za gładką porażkę w Pekinie w 2023 roku.

Wynik meczu 2. rundy singla:

Magda Linette (Polska) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 29) 6:2, 2:6, 6:2.

źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar użytkownika, wgrany podczas tworzenia komentarza.


2026-06-08 23:15:18
Skip to content